Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Zlatá pětka »  Pomoc »

 
 
     

Formát souboru PDF

V některých kolech soutěže se setkáte s požadavkem odeslat soubor (svůj úkol) ve formátu PDF. Jak na to...

 

Programy aktuální verze Microsoft Office (Word, PowerPoint, Publisher):

Soubor otevřete v programu, ve kterém jste jej vytvořili. Z menu vyberte „Soubor > Exportovat > Vytvořit dokument PDF/XPS“ a v možnostech dialogu pro uložení „Uložit jako typ“ ponechte „Dokument PDF (*.pdf)“ . Pak už jen tlačítkem „Publikovat“ vytvoříte soubor s příponou PDF a ten odešlete na e-mail soutěže.

Další možnost:
Pokud je v počítači nainstalovaný i poštovní klient, je možné soubor odeslat přímo z programu MS Word, MS PowerPoint nebo MS Publisher pod volbou: „Soubor > Sdílet > E-mail > Poslat jako PDF“.

Tento návod je platný pro aktuální verzi programu MS Word, MS PowerPoint a MS Publisher, ale ani v předchozích verzích by se neměl příliš lišit.

 

 

Ostatní editory:

U většiny textových a grafických editorů lze soubor PDF vytvořit v nabídce editoru „Soubor > Export” nebo „Soubor > Uložit jako“.

 

PDF Tiskárny:

Často bývá v počítačích nainstalován program, který umožní vytvoření PDF souboru z nabídky Tisk. Z jakéhokoli programu lze potom použít nabídku "Soubor > Tisk" a z nabízených tiskáren vybrat tu do formátu PDF. Tiskárna je to jen virtuální a soubor se nikde tisknout na papír nebude. Program Vás jen vyzve, kam PDF soubor uložit. Tiskárna se může jmenovat například "Microsoft Print to PDF", "pdfFactory" a podobně. Poznáte jí právě podle písmen "PDF", které budou v názvu tiskárny jistě obsaženy. Tento postup není dostupný na všech počítačích, záleží na jejich softwarové výbavě.

 

 

V případě, že Vám tato nápověda nepomohla, obraťte se s žádostí o pomoc na patrona svého týmu. S exportem do PDF Vám může patron týmu pomoci.

 

 
         
 
© 2003-2021 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
 
             
připravuji vyhledávání...