Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Zlatá pětka »  Home »

 
 
     

Druhý ročník soutěže Zlatá pětka zakončilo finále na Grabštejně

autor: Roman Sedláček datum zveřejnění: 30.6.2016 zdroj: Zlatá pětka

 

V posledním týdnu před začátkem prázdnin bylo grabštejnské nádvoří plně žáků pátých tříd z Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko. Už podruhé se tu konalo finále soutěže, která klade důraz na týmového ducha.

 

Tým mohou v soutěži Zlatá pětka utvořit žáci pátých tříd, maximální počet členů týmu je pět a pět je i soutěžních kol, které určí 10 nejlepších part postupujících až do hradního finále. Hlásit se mohou páťáci ze základních škol v Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko a počet týmů není nijak omezen. Může jich být i víc z jedné třídy.
V průběhu základní části soutěže plní týmy úkoly zveřejňované na webu Zlaté pětky a s pořadateli komunikují výhradně elektronicky. Členové týmů se sházejí před nebo po vyučování a dávají dohromady odpovědi na řadu otázek nebo v sudých kolech plní speciální úkoly. Letos například dostali ve čtvrtém kole za úkol najít v okolí své školy tajuplné místo, vymyslet mu strašidlo, které by jej mohlo obývat a z toho všeho poskládat kratičkou pověst. Výsledek organizačný tým mile překvapil a bylo mimořádně těžké toto kolo hodnotit.
 
Zatímco v základní části soutěže mohou týmy k hledání odpovědí používat knihy nebo internet, v grabštejnském finále už je všechno jen na páťácích. Deset stanovišť rozsetých v atraktivních místech hradu od sklepa až po vyhlídku ve věži prověří jejich zručnost i vědomosti.
 
Vítězný tým s nejvyšším počtem finálových bodů získal titul „Zlatá pětka Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko“ pro rok 2016 určený nejlepší a nejšikovnější partě páťáků z regionu. Letos si toto ocenění odnášejí Gladiátoři. Druhé místo obsadil tým ReMaMoViFRa a o třetím místě při rovnosti bodů dvou týmů rozhodlo dle pravidel snažení družstev v nultém, jinak nesoutěžním kole. Patří týmu „My nevíme“.

 

Kompletní výsledky druhého ročníku soutěže >>>

Přehled soutěžních týmů druhého ročníku, jejich představení v nultém kole a speciální úkoly 2. a 4. kola >>>

 

Soutěž připravuje Město Hrádek nad Nisou za finanční podpory Dotačního fondu Libereckého kraje a Mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko. Finále se uskutečnilo na Státním hradě a zámku Grabštejn, který nám s kastelánkou paní Ing. arch. Ivou Bártovou poskytl nejen prostory, ale věnoval i ceny pro soutěžící. Nejatraktivnější ceny pro vítězné týmy věnovala iQLANDIA a iQPARK. Žáci 7. třídy ZŠ Lidická v Hrádku nad Nisou pod vedením ředitele školy, Mgr. Jaroslava Poláčka, v roli astronomů, zbrojířů, kronikářů a pekařů obsadili jednotlivá hradní stanoviště. Z kuše se střílelo pod vedením Mgr. Václava Havla, ředitele ZŠ v Loučné a jeho pomocníka. Tradičně s námi spolupracoval i Dům dětí a mládeže Drak v Hrádku nad Nisou, ten zajišťoval podporu při výrobě keramických znaků jednotlivých týmů. O finanční a administrativní servis se postaral Odbor dotací, rozvoje města a kultury MěÚ Hrádek nad Nisou a své týmy  podporovaly i jednotlivé základní školy v Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko. Letošní realizační tým a porotu tvořili Pavel Farský, Mgr. Jaroslav Poláček a Roman Sedláček. Všem donátorům, spolupracovníkům a pomocníkům touto cestou moc děkujeme!

 
 
Fotografie z letošního finále
Zonerama photo gallery 
 
 

 

Město Hrádek nad Nisou   Liberecký kraj  Mikroregion Hrádecko - Chrastavsko

Tuto soutěž připravilo Město Hrádek nad Nisou za finanční podpory Dotačního fondu Libereckého kraje a Mikroregionu Hrádecko - Chrastavsko

 

iQLANDIA  iQPARK

Státní hrad a zámek Grabštejn

Ceny do soutěže věnovaly iQLANDIA, iQPARK a Státní hrad a zámek Grabštejn

 

 
         
 
© 2003-2021 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
 
             
připravuji vyhledávání...