Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Zlatá pětka »  Home »

 
 
     

Zlatá pětka zná svého letošního vítěze

autor: Roman Sedláček datum zveřejnění: 7.7.2017 zdroj: Zlatá pětka

 

Souběžně s koncem školního roku pravidelně končí i soutěž pořádaná Městem Hrádek nad Nisou s názvem Zlatá pětka. Klání je každoročně určené žákům pátých tříd z celého Mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko.

 

Soutěž začíná v květnu registrací tří až pětičlenných týmů. Z jedné třídy jich může být i více. Po registraci a nultém kole následuje pět týdenních soutěžních kol pořádaných po internetu. Jednotlivá kola střídají vědomostní testy a tvůrčí úkoly, tematicky spojené s naším mikroregionem.

Tvůrčí kola mají občas překvapivé výsledky, fantazii páťáků se meze nekladou. Letos dostali ve čtvrtém kole úkol najít v okolí školy tajuplné místo a vymyslet k němu legendu se strašidlem. Porotu obzvlášť zaujal příběh s duchem Antonína Zápotockého, který si můžete přečíst i vy.

Všechny práce z tvůrčích kol >>>

V základní internetové části soutěže jde o postup do finále. Finále se účastní jen deset nejlepších týmů. V letošním ročníku se jich přihlásilo celkem 18. Úkoly pěti kol základní části soutěže splnil letos rekordní počet 16-ti týmů. Ve finále na hradě pak začíná desítka nejlepších znovu od nuly. Plní vědomostní i praktická zadání na stanovištích rozsetých po celém hradě a už jen samotná účast je pro postupující páťáky skutečně atraktivní. Je to taková regionální juniorská pevnost Boyard… Letos z této pevnosti vyšel vítězně tým Chrastaváků.

Kompletní výsledky ročníku 2017 >>>

Soutěž vymyslel a koordinuje místostarosta města Hrádek nad Nisou pan Pavel Farský, ředitel ZŠ Lidická Mgr. Jaroslav Poláček chystá otázky do vědomostní části soutěže a se staršími žáky své školy je hlavním tahounem hradního finále. Při finále nikdy nechybí ani ředitel ZŠ v Loučné pan Václav Havel a Dračice z hrádeckého domu dětí a mládeže. Soutěž podporují a závěru se pravidelně účastní starostové a zástupci obcí sdružených v Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko, který je i jedním ze sponzorů soutěže. Vedle něj soutěž podporuje Krajský úřad Libereckého kraje, Státní hrad a zámek Grabštejn a atraktivní ceny pravidelně věnuje iQLANDIA a iQ PARK Liberec.

Web Zlaté pětky >>>

Příští jaro soutěž znovu osloví další generaci páťáků…

 

 
         
 
© 2003-2021 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
 
             
připravuji vyhledávání...