Mikroregion
 
 

Mikroregion »

 

Zlatá pětka »  Home »

 
 
     

Je dobojováno, známe letošní Zlatou pětku

autor: Roman Sedláček datum zveřejnění: 27.6.2018 zdroj: Zlatá pětka

 

Do letošního ročníku Zlaté pětky se přihlásilo devatenáct pětičlenných týmů žáků pátých tříd z Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko.

 

Od května procházely jednotlivými koly internetové kvalifikace, aby deset nejlepších týmů mohlo změřit své síly ve finále na Státním hradě a zámku Grabštejn, jehož atraktivní prostory od sklepů až po věž každoročně poskytují finálovým bojům zázemí.

 

 

 

Je dobojováno, vítězi soutěže a hrdými nositeli titulu „Zlatá pětka Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko“ v roce 2018 pro nejlepší a nejšikovnější partu páťáků z mikroregionu patří týmu Správná pětka ze Základní školy Lidická v Hrádku nad Nisou.

 

Výsledková tabulka

Tým Finálové body Pořadí
Správná pětka 148 1
Chrastaváci koumáci 141 2
Turbo želvy Rynoltice 141 3
Sirény Bílý Kostel nad Nsou 139 4
Unicorns  ZŠ Donín 136 5
Zlaté jedničky ZŠ T.G.M. 132 6
Páťáci Chotyňáci 130 7
Pomsta kapitánovi ZŠ T.G.M. 130 8
Doníňáci ZŠ Donín 129 9
Dragons 110 10

 

Kompletní výsledky ročníku 2018 >>>

 

Soutěž připravilo Město Hrádek nad Nisou za finanční podpory Dotačního fondu Libereckého kraje,  Mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko a štědrých sponzorů. Finále se uskutečnilo na Státním hradě a zámku Grabštejn, který nám s kastelánkou paní Ing. arch. Ivou Bártovou pravidelně poskytuje zázemí pro finále. Nejatraktivnější ceny do finále věnovala iQLANDIA a iQPARK. Žáci ze ZŠ Lidická v Hrádku nad Nisou pod vedením ředitele školy, Mgr. Jaroslava Poláčka, v roli astronomů, zbrojířů, kronikářů a pekařů obsadili jednotlivá hradní stanoviště. Z kuše se střílelo pod vedením Mgr. Václava Havla, ředitele ZŠ v Loučné a jeho pomocníků. Tradičně s námi spolupracoval i Dům dětí a mládeže Drak v Hrádku nad Nisou, ten zajišťoval podporu při výrobě keramických znaků jednotlivých týmů. Své týmy podporovaly i jednotlivé základní školy a městské nebo obecní úřady v Mikroregionu Hrádecko-Chrastavsko. Letošní realizační tým a porotu tvořili Pavel Farský, Mgr. Jaroslav Poláček a Roman Sedláček. Všem donátorům, spolupracovníkům a pomocníkům touto cestou moc děkujeme!

 

Příští jaro soutěž znovu osloví další generaci páťáků…

 

 
         
 
© 2003-2021 Mikroregion
Hrádecko-Chrastavsko
 
             
připravuji vyhledávání...